#ViaLux @ Wrocław, PL

vialux(ALPHA: @agulove, @ankss, @cichy98z, @Czesiomiszcz, @Izaaa, @KazahTaxi, @knasko, @LennCart, @p33j4y (TL), @Rahszas (TR), @Romanof, @ShadowWoman, @Spok3, @toldzia, @vr4h, @Wrrrrrrr, @Zniwek;
BETA: @25jimi, @AirClarks, @BediGL, @Bucele, @Czekon (TR), @Frochiki, @gr3485, @Imagion (TL), @Kacji, @Lkaa, @Marxus4, @Orace, @PMG, @RudaElka, @Saimek, @Sidkus, @yahooza86;
GAMMA: @AyreonNT, @Babqu, @dziamal, @EZRRTCRT, @janopsik, @JFeliks2, @karomich (TL), @KultNana, @Nataszka1975, @niedzwiedziatko (TR), @PanNiebieski, @Pioralt, @Rahijya, @Rodis, @szafa32, @Tiger100, @yestlic, @zb001. źródło: archiwum własne)

Polska. Wrocław. Zaledwie 180km od Poznania – efekt mógł być tylko jeden. REKORDOWA frekwencja! Resistance Wielkopolska wysłało na anomalię #ViaLux aż 57 agentów i agentek! Troje z nich (@qrcaq, @Rednave i @sputnix) ostatecznie zasiliło centralę pracując przy intelu oraz jako dispatche (co ważniejsze: nasi dispatche!), dwójka agentów (@Mrrrmiau oraz @panwaski) utworzyli car-team, reszta podzielona została na trzy oddziały, które pod szyldem #WuchtaWiaryTeam oraz #WściekłyChomikTeam godnie stawiły czoła hordom Oświeconych.

Obszar, którego pilnowaliśmy w większości znajdował się na wysepkach. Sąsiedztwo rzeki oraz słoneczna pogoda zdecydowanie wpływały na sielską atmosferę, którą przerywały oddziały zielonych, atakujące nasze targety (znów mieliśmy szczęście mieć je na naszym terenie). Liczba agentów ściśniętych na jednym terenie sprawiła, iż w połowie anomalii część ekipy powoli zaczynała się nudzić. @p33j4y z garstką ludzi zaczął więc zataczać coraz to większe kręgi, szukając wrogich portali, by rozruszać choć parę osób. W tym samym momencie @Imagion, zmieniała swojego TR – z powodu awarii sprzętu rolami zamienili się @czekon i @BediGL. @karomich, kierujący ekipą WWt połączoną z #WściekłyChomikTeam ogarniał swój przydziałowy rejon. Emocje sięgnęły zenitu na końcu rozgrywki, gdy z flex-teamów shardowych zamieniliśmy się w zwykłe, klastrowe i w tym charakterze mieliśmy wspierać tradycyjne bitwy o portale, a wysoka temperatura udzieliła się nie tylko agentom polowym – to wtedy „nasi dispatche” (@sputnix i @qrcaq) zaczęli do tego stopnia przerzucać drużyny między lokacjami, że ciężko było oddziałom utrzymać tempo i dotrzeć do punktów docelowych. Na szczęście było to już pod koniec walk i obyło się bez ofiar, choć w pewnym momencie kanał na Zello wypełniły soczyste bluzgi @p33j4ya, który nie zauważył, iż wciąż ma włączony mikrofon ;)

(Wrocławską anomalię wygraliśmy z niewielką przewagą: 1624 do 1426. Po wcześniejszych porażkach Smerfy na całym świecie zmobilizowały się na tyle, by także globalnie wygrać całą serię #ViaLux – choć brakowało naprawdę niewiele, wy to Oświeceni odnieśli sukces. Resistance wygrało jednym punktem: 20 do 19!).

Po zmaganiach w upalnym słońcu przyszła pora na ochłodzenie i gdy minęły kolejne 3 miesiące, #WuchtaWiaryTeam udała się na Litwę, aby wziąć udział w walkach z cyklu #ViaNoir…

Właścicielem nazw i znaków graficznych związanych z Ingress jest Niantic, Inc. Za hosting dziękujemy przecinkowi
Niniejsza witryna nie jest oficjalną stroną gry, a jedynie stanowi fanpage przygotowany przez graczy, dla graczy i zawiera informacje dotyczące lokalnej społeczności należącej do frakcji Ruchu Oporu.