#Obsidian @ Wiedeń, AT

Obsidian Wiedeń(na tle Schlumpf-City od lewej stoją: @rahszas, @izaaa, @Imagion, @VonTrupka, @agulove, @p33j4y, @karomich, @ankss, @Rednave, @niedzwiedziatko, @Romanof, @PMG, @zeVeNoM, @yahooza86.
w słowiańskim przykucu: @barthard. źródło: archiwum własne)

Dzień po prima aprilisie – 2. kwietnia 2016, trafiliśmy do Wiednia, gdzie po raz pierwszy braliśmy udział w anomalii innej niż zwykle. Austriacki Obsidian (Primary Site) okazał się być anomalią typu shardowego. Ponieważ mieliśmy być mniej mobilni, otrzymaliśmy przydział statyczny – naszym zadaniem było bronić niebieskiego targetu (po szczegóły odsyłam do działu Anomalie/Przebieg). Już w trakcie wyszło na jaw, iż po pierwsze – tak naprawdę niepotrzebnie zgłaszaliśmy problemy z mobilnością; po drugie – nasz target był traktowany raczej jako podpucha. Efektem nałożenia się tych „szczególików” było kilkugodzinne wysiadywanie w jednym miejscu, połączone z praktycznie zerową reakcją dispatchy na wszelkie nasze wzywania o pomoc. Na szczęście zanim frustracja osiągnęła poziom krytyczny, udało nam się rozładować atmosferę popijając zimne piwko – a sączyliśmy je w całkiem sporej grupie (alfabetycznie): @agulove, @Ankss, @barthard, @Imagion, @izaaa, @karomich, @niedzwiedziatko, @PMG, @Rednave, @Romanof, @VonTrupka, @yahooza86, @zeVeNoM (Local Guide, który jak się okazało nie dość, że ma polskie korzenie, to na dodatek sięgają one okolic Poznania). Jak się zapewne domyślacie, Team Leaderem był @p33j4y, w roli Co-Leadera/Team Radio debiutował natomiast @Rahszas. W niedzielę po anomalii odbył się kolejny Mission Day, a ponieważ jednorazowy badziol został zamieniony na wersję stopniowaną w zależności od liczby zaliczonych eventów – większość naszej ekipy wzięła oczywiście w nim udział, kontynuując świeżo powstałą tradycję.

(Wiedeń oczywiście okazał się zwycięski dla Resistance – i choć do naszego portalu-przynęty zdołano przetransportować tylko jednego sharda, to po raz kolejny zmietliśmy Oświeconych z powierzchni Ziemi. Po podliczeniu punktów, w austriackiej stolicy zwyciężyliśmy 3640 do 325! Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż cała seria Obsidian została wygrana przez Enlightened, stając się jednocześnie pierwszą serią od czasów 13MAGNUS, w której sukces odnieśli Zieloni. Bezpośrednim efektem naszej przegranej była instalacja Tarczy Obsidian, powodującej znikanie XM z okolic portali)

Osiem tygodni przyszło nam czekać na następny, póki co najdalszy wypad naszego teamu. Za cel kolejnej wycieczki obraliśmy sobie Rotterdam, w którym miejsce miała anomalia Aegis Nova…

 

Właścicielem nazw i znaków graficznych związanych z Ingress jest Niantic, Inc. Za hosting dziękujemy przecinkowi
Niniejsza witryna nie jest oficjalną stroną gry, a jedynie stanowi fanpage przygotowany przez graczy, dla graczy i zawiera informacje dotyczące lokalnej społeczności należącej do frakcji Ruchu Oporu.