#AegisNova @ Rotterdam, NL

aegisnova(od lewej stoją, leżą i siedzą: @barthard, @rahszas, @Rednave, @agulove, @juicy87, @Ankss, @izaaa, @Namari, @qrcaq bez twarzy ;) @Nornick, @BediGL, @sputnix, @karomich; po drugiej stronie obiektywu: @p33j4y. źródło: archiwum własne)

AegisNova (28. maja 2016) w Rotterdamie była kolejną nowością – naszą pierwszą anomalią hybrydową. Na całe szczęście tym razem nie użyto nas jako zmyłki i „dzięki wtykom na dispatchu” (nasz dobry znajomy, agent @autonomata był intel-dispatcherem) mieliśmy gwarancję, iż nie będziemy się nudzić – jako flex-team otrzymaliśmy kawałek terenu do pilnowania i zadania przydzielane prawie na bieżąco. Na początku walk, razem z wszystkimi pozostałymi drużynami, braliśmy udział w przygotowaniu wielkiego link-stara (ponad 600 linków!). Jak zaczynać – to z przytupem ;) Najzabawniejsze było chyba farmienie kluczy, które tradycyjnie miało odbywać się w tajemnicy… ciężko jednak o tajemniczość, gdy dziesiątki, czy wręcz setki agentów w jednej chwili „haczy” jeden portal, żeby zdążyć wycisnąć z niego przynajmniej kilka kluczy zanim wyruszy się zająć przydzielone pozycje ;)

Dalsza rozgrywka różniła się bardzo od tej w Wiedniu: mieliśmy możliwość odbijania, obrony i walki, praktycznie non-stop, zarówno o target Resistance oraz target Oświeconych (oba były w naszym rejonie) – nabiegaliśmy się sporo, gdyż teren, którym „zarządzaliśmy” był całkiem rozciągnięty. Owszem, były momenty, w których siedzieliśmy pod oddalonymi od siebie portalami, podzieleni na dwie grupy (pierwsza pod przywództwem „naszego etatowego” Team Leadera – @p33j4ya, druga pod komendą Co-Leadera/Team Radio: @sputnixa), ale nie było to tak bezproduktywne jak w przypadku austriackiej podpuchy. Po mieście poruszaliśmy się bez Local Guide’a, a nasze szeregi zasilili dodatkowo agent i agentka z Warszawy: @Nornick oraz @Namari.

(Bitwę o Rotterdam zakończyliśmy potężnym zwycięstwem – 3179 do 1508! Niestety jednak Oświeceni kontynuowali swoją zwycięską passę i w całej serii zostaliśmy pokonani „dużymi punktami” 22 do 7 – jedna #WuchtaWiaryTeam w Holandii nie wystarczyła, by Ruch Oporu przejął kontrolę nad całym cyklem AegisNova).

Trzy miesiące później znów ruszyliśmy w trasę. Tym razem bliżej: 27 sierpnia pojechaliśmy do Wrocławia by wziąć udział w anomalii z serii #ViaLux i być na kolejnym po Krakowie Primary Site w Polsce!

Właścicielem nazw i znaków graficznych związanych z Ingress jest Niantic, Inc. Za hosting dziękujemy przecinkowi
Niniejsza witryna nie jest oficjalną stroną gry, a jedynie stanowi fanpage przygotowany przez graczy, dla graczy i zawiera informacje dotyczące lokalnej społeczności należącej do frakcji Ruchu Oporu.