Przygotowanie

pbank

Anomalia to zazwyczaj 1-2, a nawet kilkudniowa wyprawa. Przygotowanie do niej, to nie tylko zakup biletu na pociąg czy zatankowanie do pełna własnego samochodu. Jest kilka rzeczy, o który warto pamiętać i choć część z nich jest oczywista – dobrze jest za każdym razem przejść przez tą samą checklistę.

Kwestia samego wyjazdu zawsze ustalana jest w większej grupie. Owszem, chętni mogą dotrzeć na miejsce na własną rękę, ale o wiele fajniej jest ruszyć zorganizowaną ekipą – w kilka samochodów, pociągiem czy też wynajmując busik. Wspólna podróż to nie tylko dodatkowa integracja, ale również jedna z ostatnich chwil na omówienie kwestii techniczno-strategicznych.

Temat przygotowania odpowiedniej struktury inventory na pewno będzie poruszany przez potencjalnego TL na długo przed wyjazdem. Sugerowane ilości itemów będą dopasowywane do aktualnej strategii i przekazane zostaną na tyle wcześnie, by móc je sfarmić lub powymieniać się z innymi – np. nie jadącymi na anomalię.

O czym warto pamiętać – rzeczy teoretycznie oczywiste:

 • anomalia to cały dzień biegania na świeżym powietrzu – pamiętaj o ciuchach dopasowanych do pory roku i pogody! (oczywiście mile widziane są wszelkie elementy niebieskie, ale najważniejsze są zdrowie i wygoda);
 • przygotuj sobie wygodne buty, dopasowane do pory roku i pogody – nierzadko udaje się tu i ówdzie podjechać komunikacją miejską, ale spore odległości pokonujemy również pieszo!
 • jeśli anomalia rozgrywana będzie w miesiącach jesienno-zimowych, na pewno przydadzą się rękawiczki – sprawdź, czy w Twoich da się obsługiwać ekrany dotykowe;
 • nie zawsze jest możliwość zjedzenia czegoś ciepłego, czy w ogóle zajrzenia do zwykłego spożywczaka, dobrze jest mieć ze sobą kilka batoników proteinowych lub choćby tabliczkę czekolady – w trakcie chodzenia po mieście przyda się choćby odrobina dodatkowej energii :)
 • pamiętaj o napojach – zwłaszcza gdy anomalia odbywa się w ciepłych miejscach lub ciepłych porach roku.

Rzeczy związane z hardware:

 • naładuj i zabierz swój powerbank! Kto nie ma prądu, ten nie gra – anomalia pożera baterię w zastraszającym tempie, a nie zawsze jest możliwość użyczenia komuś własnego zasilania, lepiej więc zabrać swój akumulator;
 • pamiętaj o wszystkich kablach! Co po dodatkowym powerbanku, jeśli okaże się, że nie masz go jak podłączyć do skanera?
 • jeśli jesteś TL lub TR – zabierz ze sobą wygodne słuchawki, które działają bez problemów z rozmowami na Zello;
 • jeśli zapowiada się deszcz, pomyśl o woreczkach strunowych – można je znaleźć w przeróżnych rozmiarach, nierzadko mamy ich sporo rozrzuconych po szufladach, a w razie potrzeby mogą stanowić najprostszą i jednocześnie bardzo skuteczną wodoodporną obudowę dla Twojego telefonu czy tabletu.

Część software’owa:

 • upewnij się, że masz zaktualizowany skaner do najnowszej wersji, dopóki jesteś w zasięgu szybkiej sieci WiFi;
 • jeśli masz słabszy sprzęt i/lub wolniejszy internet wyłącz synchronizację, nie uruchamiaj żadnych aplikacji w tle. Im mniej niepotrzebnych programów chodzi w tle, tym lepiej;
 • jeśli jesteś TL lub TR – zainstaluj Zello, przetestuj je w warunkach domowych, w razie potrzeby doinstaluj i skonfiguruj TapToTalk (dodaje wirtualny przycisk rozmowy widoczny nad uruchomionymi aplikacjami). W przypadku problemów z ustawieniami jednego lub drugiego – nie bój się zapytać, chętnie dzielimy się wiedzą.

Przede wszystkim jednak – zabierz ze sobą dobry nastrój i sporo humoru – nikt nie lubi przebywać ze smutasami. Każdy wyjazd ma kojarzyć się ze świetną zabawą i niezależnie od ostatecznego wyniku, wszyscy chcemy wrócić z wyprawy zadowoleni :)

..a gdy już ogarniesz plecak zarówno ten fizyczny, jak i ten wirtualny, ingressowy; w momencie gdy znane Tobie będą już podstawy – pora sprawdzić, jak wygląda przebieg anomalii.

Właścicielem nazw i znaków graficznych związanych z Ingress jest Niantic, Inc. Za hosting dziękujemy przecinkowi
Niniejsza witryna nie jest oficjalną stroną gry, a jedynie stanowi fanpage przygotowany przez graczy, dla graczy i zawiera informacje dotyczące lokalnej społeczności należącej do frakcji Ruchu Oporu.